Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Advertisement
OSP Moszczenica - jesteśmy w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym!
Strona główna arrow MDP
26.03.2019.
 
 
Menu główne
Strona główna
Zarząd OSP
Komunikaty Zarządu
Statut
Historia
Sztandar
Samochody
Ukochali mundur
Rejestr odznaczonych
Szkolenia
Galeria
Galeria
Filmy
Prasa
MDP
Napisz do nas
Księga Gości
Redakcja
Kontakt
- - - - - - - - - -
Archiwum artykułów
Członkowie
Czynni
Honorowi
MDP
Najczęściej czytane:
Usługi:
Nasze zdjęcia:
Pokaz slajdów
Poleć nas!


Nasze ankiety:
Jak oceniasz działalność OSP Moszczenica?
 
Czy znasz przepisy ochrony przeciwpożarowej?
 
Gościmy
Statystyka
Odwiedzających: 370560
UWAGA!
MDP


MDP Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
Redaktor: Przemysław Wszołek   
29.11.2011.
 Jesienią 2010 roku pojawiła się idea utworzenia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jej orędownikiem był dh Przemysław Wszołek. Rozmowy prowadzone zarówno w Szkole Podstawowej jak i Gimnazjum w Moszczenicy, nie przyniosły oczekiwanego skutku. Wkońcu w listopadzie 2011 roku, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy Uchwałą Nr 3/2011 powołał oficjalnie do życia Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP Moszczenica. Na opiekuna wybrany został dh Przemysław Wszołek.

MDP już od pierwszego dnia ruszyła do pracy z wielką parą. Skład osobowy, który z  początku nieco ewaluował, wyklarował się ostatecznie na 2 dziewczyny i 6 chłopców. Podczas kolejnych spotkań, na których wiedzę teoretyczną przekazywał zarówno opiekun jak i zapraszani przez niego goście, w osobach np. aspiranta w stanie spoczynku Zbigniewa Bielewicza, młodzi druhowie poznawali zasady powinnego zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Zwieńczeniem ich dotychczasowej pracy a zarazem miłą niespodzianką była wycieczka na KP PSP w Gorlicach, gdzie młodzi strażacy zaglądnęli niemalże w każdy zakamarek.

 Kiedy drużyna stała się już dobrze zorganizowana i zgrana, wybrała ze swojego grona dowódcę, którym został dh Patryk Brach. 26 lutego 2012 roku, podczas walnego zebrania sprawozdawczego, druhowie MDP złożyli ślubowanie, zaś pasowania dokonał członek ZOW ZOSP RP, dh Przemysław Szkarłat.

29 marca 2012 roku, po raz pierwszy w historii zorganizowane zostały Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które w całości  zdominowane zostały przez członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zwycięzcy poszczególnych kategorii reprezentowali Gminę Moszczenica, na eliminacjach szczebla powiatowego. Jako niesamowity sukces uznać należy dzień 16 kwietnia 2012, kiedy to podczas zmagań powiatowych OTWP, druh Przemysław Załęski zajął drugie miejsce w klasyfikacji uczniów szkół gimnazjalnych.

 

 

 


 

 
 
Top! Top!